Polityka prywatności

Podstawowe informacje o tym jak przetwarzamy dane w restauracji włoskiej Pasta i basta

Dane przetwarzamy wyłącznie na podstawie Twojej zgody na ich przetwarzanie. Wyrażenie przez Ciebie zgody jest całkowicie dobrowolne, ale niezbędne do tego, abyśmy mogli:

-  informować Cię o zniżkach, promocjach i wydarzeniach, które organizujemy w Pasta i Basta (jeśli zapisałeś się do Strefy przywilejów)

- przesłać Ci urodzinowy upominek przed każdymi Twoimi urodzinami (jeśli zapisałeś się do Klubu urodzinowego)

- potwierdzić i zrealizować rezerwację stolika w restauracji Pasta i basta (jeśli korzystałeś z formularza rezerwacji stolika)

- przyjąć wstępną rezerwację przyjęcia okolicznościowego i złożyć Ci propozycję menu na to przyjęcie (jeśli korzystałeś z formularza rezerwacji przyjęcia)

Najważniejszym naszym sposobem kontaktu z Tobą jest e-mail. Przy pomocy tego narzędzia informujemy o tym co planujemy robić w najbliższym czasie i jakie proponujemy zniżki czy promocje. Tego typu maile wysyłamy maksymalnie dwa razy w miesiącu (czyli raz na dwa tygodnie), a najczęściej raz w miesiącu (czyli 12 razy w roku).

Z komunikacji telefonicznej i SMS-owej korzystamy tylko w wyjątkowych sytuacjach, i tylko jeśli dobrowolnie podasz nam swój numer telefonu. Wykorzystujemy go wyłącznie do potwierdzenia rezerwacji stolika, albo Twojej obecności na wydarzeniach o ograniczonej dostępności miejsc (kolacje tematyczne, degustacje, itp.)

Jakie Twoje dane posiadamy?

Nasza firma posiada następujące Twoje dane:

- adres e-mail

- imię lub nazwa (w przypadku firm lub organizacji)

- numer telefonu (w przypadku zapytań dotyczących rezerwacji)

- data urodzenia (w przypadku zapisów do „Klubu urodzinowego”)

Kto przetwarza Twoje dane?

Twoje dane przetwarza „Pasta i Basta” Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Odolańskiej 5 (02-560 Warszawa). Dane przetwarzamy na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Do danych, które przetwarzamy masz dostęp, w każdej chwili możesz żądać ich zmiany, poprawienia, usunięcia, zaprzestania lub ograniczenia ich przetwarzania. Masz prawo wycofać udzieloną przez Ciebie zgodę na przetwarzanie. Możesz to zrobić przy pomocy odnośnika, umieszczonego w każdej korespondencji od nas, albo mailowo, pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niewłaściwie, możesz wnieść skargę do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Jak przebiega przetwarzanie Twoich danych?

Aby komunikować się z Tobą korzystamy z usług firm oferujących hosting naszych stron oraz rozsyłanie wiadomości e-mail i sms.

Firmy te, aby mogły dla nas pracować, mają dostęp do Twoich danych, ale nie mogą z nich w żaden sposób korzystać poza zakresem realizowania usług dla „Pasta i basta” Spółka z o.o.

Firmy te złożyły oświadczenia, że przechowują dane na szyfrowanych serwerach i spełniają w zakresie bezpieczeństwa wszelkie wymogi wynikające z RODO

W chwili obecnej nie korzystamy z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane nie będą przekazywane do państw spoza Unii.

Gdybyśmy w przyszłości zawarli umowę z firmą spoza Unii Europejskiej, Twoje dane mogą być jej przekazane na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. 

Twoje dane nie występują w formie papierowej, jedynie w formie zapisu elektronicznego, przechowywanego na serwerach firm hostingowych, o których wspomnieliśmy wyżej.

Dane te nie są kopiowane na żadne komputery lokalne i mają do nich dostęp tylko uprawnieni pracownicy naszej firmy.

Jak długo przetrzymujemy dane?

Twoje dane będą przetwarzane do realizacji celów komunikacji z Tobą, na które się zgadzasz, nie dłużej niż do chwili odwołania Twojej zgody. Po tym czasie będą przechowywane wyłącznie w archiwalnej formie tak długo, jak przewiduje prawo.